Temperaturę - 11,1 stopnia Celsjusza zanotowała dziś stacja IMGW w Marianowie. Pierwszy tydzień lutego nie będzie należał do najcieplejszych.
Z orientacyjnej synoptycznej prognozy pogody wynika, że w poniedziałek (1.02) możemy spodziewać się kontynuacji zimowej aury. Dużo słońca, tylko na północy kraju chmury i słabe opady śniegu. W ciągu dnia maksymalnie od -7°C na wschodzie do -4°C w centrum i około 0°C na krańcach zachodnich oraz nad morzem. W nocy z poniedziałku na wtorek także możemy spodziewać się ujemnych temperatur: na wschodzie około -15°C, w centrum od -8°C do -6°C, najcieplej nad morzem -3°C.
We wtorek będzie pochmurno, a na wschodzie i północy kraju wystąpią opady śniegu. Temperatura maksymalna na Podlasiu od -3°C do 3°C na Dolnym Śląsku.. Noc z wtorku na środę będzie już cieplejsza.
W środę i czwartek nadejdzie wyraźne ocieplenie, ale na północnym wschodzie utrzyma się zimowa pogoda z opadami śniegu. Synoptycy przekazują, że będzie ślisko. Na znacznym obszaru kraju możemy spodziewać się głównie opadów deszczu, miejscami marznącego powodującego gołoledź. Temperatura minimalna od -9°C na północnym wschodzie, ok -2°C - 0°C w centrum, do 3°C na południu i południowym zachodzie. Temperatura maksymalna od -4°C na północnym wschodzie, do 4°C w centrum i 7°C na południowym zachodzie.W czwartek wiatr okresami będzie dość silny, w porywach do 60 km/h. Noc z czwartku na piątek to ponowne ochłodzenie. Na Suwalszczyźnie i Podlasiu silny mróz: -15°C, w centrum -6°C, najcieplej w Małopolsce: 1°C.
Od piątku do niedzieli utrzyma się podział na zdecydowanie chłodniejszy północny wschód Polski i dużo cieplejszą resztę kraju. Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, miejscami opady śniegu. Temperatura w nocy spadnie do -17°C na Podlasiu, -5°C w centrum i -1°C na południu. Temperatura maksymalna w dzień od -8°C na północnym wschodzie, -4°C w centrum, do 3°C na południu i południowym zachodzie.Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.
Źródło: IMGW