Miniony weekend był w Łomży bardzo ciepły. A co z pogodą dla miasta i regionu w kolejnych dniach? Z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wynika, że na początku tygodnia możliwe są burze i deszcz, natomiast im bliżej następnego weekendu, tym więcej chwil ze słońcem i – co ważne – temperatura wcale znacząco nie spadnie.
Początek lata w Łomży upłynie pod znakiem typowo letniej aury. Będzie ciepło, ale niestety mogą też występować niebezpieczne zjawiska atmosferyczne, takie jak gwałtowne burze czy ulewne deszcze. Tak wynika z prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW).
W poniedziałek (22 czerwca) w Łomży bardzo ciepło. Na termometrach maksymalnie prawie 29 stopni Celsjusza. Możliwy jest przelotny deszcz i burze. We wtorek (23 czerwca) dużo słońca i nadal bardzo ciepło. Prognozowana przez IMGW temperatura maksymalna to 27 stopni Celsjusza. Podobnie w środę (24 czerwca), lecz na niebie może pojawić się nieco więcej ciemnych chmur. W prognozach nie widać jednak opadów deszczu.
W kolejnych dniach nadal nad miastem i regionem podobna pogoda: temperatura maksymalna w granicach 23-26 stopni i niewielkie szanse na deszcz czy burze. Upały mogą wrócić do Łomży w ostatni weekend czerwca. Prognozowana temperatura to 31-32 stopnie.