Bardzo udanie zaprezentowali się zawodnicy KS-u Prefbet-Sonarol Łomża podczas mityngu WMOZLA w Warszawie. Podopieczni trenera Andrzeja Korytkowskiego odnieśli cenne zwycięstwo w sztafecie 4x400 metrów, a także zanotowali wartościowe wyniki w biegach średnich.
Największy sukces odniosła sztafeta w składzie: Igor Kamiński, Mateusz Bujno, Wojciech Podchul i Franciszek Rybicki. Łomżanie zwyciężyli w biegu 4x400 metrów, uzyskując czas 3:25,64. Rezultat ten jest obecnie najlepszym wynikiem w Polsce w kategorii U~-18 w sezonie 2026.
- To bardzo wartościowy wynik i powód do zadowolenia. Chłopcy pobiegli ambitnie i pokazali duży potencjał. Na ten moment przewodzimy krajowym tabelom U-18, ale zdajemy sobie sprawę, że walka o awans na mistrzostwa Polski będzie trwała do ostatnich dni kwalifikacji. Dlatego planujemy jeszcze jeden start i próbę poprawienia tego rezultatu - powiedział trener Andrzej Korytkowski.
Reklama
Awans do mistrzostw Polski wywalczy osiem najlepszych sztafet, które znajdą się w tabelach kwalifikacyjnych na dzień 21 czerwca. Dotychczas taki wynik zazwyczaj gwarantował miejsce w gronie finalistów krajowego czempionatu.
Dobrze spisały się również zawodniczki w biegu na 800 metrów. Justyna Jelska zajęła trzecie miejsce z czasem 2:10,37, natomiast Martyna Krawczyńska uplasowała się tuż za podium, finiszując na czwartej pozycji z wynikiem 2:11,21.
W rywalizacji na 3000 metrów Konrad Zaleski uzyskał czas 9:17,09, co dało mu ósme miejsce w stawce.