Tegoroczna edycja Gwiazdkowych Zawodów Pływackich MOSiR Łomża zaskoczyła organizatorów rekordową frekwencją. Udział w wydarzeniu wzięło blisko 180 osób.
II Gwiazdkowe Zawody Pływackie odbyły się w minioną niedzielę, 3 grudnia w Parku Wodnym przy ulicy Wyszyńskiego Łomży. Uczestnikami zawodów były dzieci w wieku od 6 do 10 lat, które zmierzyły się w stylu dowolnym i grzbietowym na dystansach 25 m i 50 m.
- My jako Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży cieszymy się z tego, że jest tak duże zainteresowanie, że udaje nam się aktywizować te dzieciaki. Przypomnę, że zawody odbywają się w tej najmłodszej kategorii od 6 lat do 10, więc tym bardziej jest to wielki sukces. Cieszę się, że rodzice tak aktywnie w tym uczestniczą, podziękowałem im, że to jest ich duża zasługa, że te dzieciaki trenują, pływają i aktywnie spędzają wolny czas - mówi dyrektor MOSiR Łomża, Andrzej Modzelewski.
Reklama
Udział w wydarzeniu wzięli zawodnicy, którzy reprezentowali lokalne kluby i szkółki, takie jak AQUASWIM R.Rakowski, UKS Butterfly, Nauka pływania P. Plona, Nauka pływania D. Pupek "4S", Szkółka Pływacka Paweł Sikora, KOFISPORT, AP Active, SP1 w Łomży i Nauka Pływania J.Krasowski.
- Jeżeli chodzi o moich podopiecznych to jest to 13 osób zapisanych i na razie mamy trzy medale. Fajnie, że zdobyły te medale, bo chodzą tylko raz w tygodniu akurat roczniki te młodsze, więc jestem bardzo zadowolony z rezultatów - mówi Daniel Pupek instruktor pływania z Nauka pływania D. Pupek "4S".
Reklama
Poniżej lista wyników: