Poznaliśmy wyniki II edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Dzięki rządowemu wsparciu podlaskie samorządy zrealizują 238 projektów za 1,480 mld zł. Ile pieniędzy ma trafić do Łomży i regionu?
Druga edycja naboru wniosków rozpoczęła się 28 grudnia 2021 r. i trwała do 11 marca 2022 r. Każdy samorząd mógł zgłosić maksymalnie trzy wnioski o dofinansowanie odpowiednio do 65 mln zł, 30 mln zł oraz obligatoryjnie do 5 mln zł. Przekazane fundusze samorządy przeznaczą m.in. na budowę lub modernizację żłobków, przedszkoli, szkół, dróg, ścieżek rowerowych czy infrastrukturę wodno-kanalizacyjną. Bezzwrotne dofinansowanie otrzyma 100 proc. samorządów, które złożyły chociaż jeden wniosek w tej edycji.
Miasto Łomża
Powiat Łomżyński
Gminy
zdj. KPRM