W dniach 15-17 września zespół młodziczek z UKS 4 Łomża rywalizował na Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki w Białymstoku.
W turnieju wzięło udział osiem zespołów, które były podzielone na dwie grupy. Koszykarki z Łomży po bardzo dobrej grze pewnie wygrały swoją grupę by następnie po meczu walki z UKS Jedynka Lębork wywalczyć awans do finału . W meczu o pierwsze miejsce lepszy tego dnia okazał się zespół z Piaseczna.
,, Turniej w Białymstoku był pierwszym sprawdzianem naszego zespołu w kategorii U-13K przed rozpoczęciem ligi. Uważam ,że zaprezentowaliśmy się na nim bardzo dobrze. Jestem zadowolony z postawy zespołu ponieważ w każdym meczu była walka i zaangażowanie . Drugie miejsce to duży sukces ale i jeszcze większy niedosyt . Dlatego zabieramy się do pracy aby na następnych zawodach zagrać się jeszcze lepiej„ – komentuje Trener Michał Piotrowski
Skład drużyny: 1. Sandra Smaługa kpt.; 2. Maja Białomyzy; 3. Wiktoria Dąbkowska; 4. Milena Kuliś; 5. Wiktoria Alicka; 6. Laura Nikonowicz; 7. Kamila Kowlaska; 8. Alicja Dardzińska; 9. Amelia Zoń; 10. Aleskandra Sobierańska; 11. Maja Niedźwiedzka; 12. Nikola Pac; 13. Klaudia Korzeniecka; 14. Emilia Trzonkowska
Wyniki meczów:
Faza grupowa
UKS 4 Łomża- UKS Nenufar Ełk 62:10
UKS 4 Łomża - MKS Stoczek Białystok 64:4
UKS 4 Łomża - MKS Batory 18 Batory 18 Białystok 60:17
Półfinał
UKS 4 Łomża - UKS Jedynka Lębork 38:34
Finał
UKS 4 Łomża - MUKS Piaseczno 18:28
Nagrody Indywidualne
Najlepsza piątka turnieju ,,ALL STAR”
Sandra Smaługa
Najlepsza zawodniczka UKS 4 Łomża :
Maja Białomyzy
Trener :
Michał Piotrowski
Źródło: nadesłane