Reklama

III Strzelanie o tytuł Łomżyńskiego Króla Kurkowego [FOTO]

23/07/2019 15:35

Na strzelnicy w Piątnicy pod Łomżą u senatora Ludwika Zalewskiego, dnia 21 lipca 2019 roku odbyło się III Strzelanie o tytuł Łomżyńskiego Króla Kurkowego, zarządzone przez ustępującego monarchę Łomżyńskiego Króla Kurkowego Marka Zaczka zwanego Odnowicielem, oraz Hetmana Łomżyńskiego Bractwa Kurkowego, generała Bractw Kurkowych Grzegorza Rytelewskiego.

Laur królewski zdobył Wielki Regimentarz Łomżyńskiego Bractwa Kurkowego „POSPOLITE RUSZENIE” generał Bractw Kurkowych Bernard Szymański. Marszałkowskie szlify wystrzelali generał Bractw Kurkowych Marian Turowski, oraz brat Andrzej Wszeborowski. Serdeczne gratulacje. Wyniki strzelania podał do publicznej wiadomości prezes Zjednoczenia Organizacji Strzeleckich i Historycznych Bractwa Kurkowego Rzeczypospolitej generał Bractw Kurkowych Adam Marian Gołembowski. W strzelaniu licznie uczestniczyli członkowie Zjednoczenia Bractwa Kurkowego Rzeczypospolitej z całej Polski na czele z Wielkim Kanclerzem Gniewomirem Rokoszem Kuczyńskim. Salwy armatnie na część nowego Łomżyńskiego Króla Kurkowego oddała Podlaska Brać Szlachecka oraz Bracia z Cieszyna i Bielska Białej...  Intronizacja nowego Króla odbędzie się w łomżyńskim kościele Katedralnym w późniejszym terminie. WIWAT KRÓL, WIWAT KRÓL, WIWAT KRÓL.

/nadesłane/

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości