Reklama

Imieniny św. Franciszka w Wecie [VIDEO+FOTO]

04/10/2013 10:20

Psy wszelkich ras, chomiki, świnki morskie, konie i oswojoną papugę przynieśli uczniowie Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących na coroczny festyn z okazji dnia św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt. Zabawę połączono z akcją charytatywną- uczniowie i zaproszeni goście mogli wspomóc symboliczną złotówką łomżyńskie schronisko, pozwalając placówce zgromadzić zapasy na nadchodzącą zimę.

Festyn Pupile Wety, organizowany przesz szkołę corocznie w dniu św. Franciszka z Asyżu, cieszy się popularnością nie tylko wśród uczniów szkoły, ale i najmłodszych z miejskich przedszkoli oraz mieszkańców miasta. Ściąga absolwentów Wety i tych, którzy chcą dowiedzieć się od młodych weterynarzy czegoś więcej o właściwej pielęgnacji zwierząt.

W tym roku nie lada atrakcją okazał się pokaz umiejętności psów policyjnych. Pogoń wytresowanego owczarka za policjantem i próba zatrzymania przez zwierzę, budziła ogromne emocje, szczególnie wśród najmłodszych łomżyniaków.

Reklama

Na zmarzniętych czekał gorący bigos i ciepłe napoje, mieszkańcy mogli też skorzystać z romantycznego przejazdu bryczką konną.

Zabawa połączona była ze zbiórka funduszy na schronisko Arka, prowadzone przez Łomżyńskie Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami. Kierownik schroniska Bożena Jarząbek dziękowała za każdą wrzuconą do puszki złotówkę, zapowiadając, że pieniądze przeznaczone zostaną m.in. na zimową karmę dla psów.

Właściciele czworonogów mogli też przyprowadzić zwierzęta na specjalne błogosławieństwo, połączone ze wspomnieniem św. Franciszka z Asyżu- patrona zwierząt i ekologów. W każdą rocznicę śmierci włoskiego świętego, obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości