Reklama

Insp. Ryński nie krył wzruszenia. Nowy komendant już na stanowisku. [VIDEO i FOTO]

11/04/2014 12:31

Insp. Andrzej Ryński przekazał już dowodzenie łomżyńską komendą policji swojemu młodszemu koledze, Jackowi Adamskiemu z Białegostoku. Były łzy wzruszenia i braterskie uściski z tymi, z którymi były już komendant pracował przez ostatnie pięć lat.

Insp. Andrzej Ryński po 32 latach służby w policji i pięciu latach dowodzenia łomżyńską komendą, zdecydował się przejść na emeryturę.

- Twoje odejście ze służby jest wyjątkowo przykre- mówił podczas uroczystego odczytania rozkazów personalnych insp. Krzysztof Lewicki, zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Białymstoku. - Policjantów z taką pasją jest niewielu. Łomża od wielu lat nie miała tak dobrego komendanta- dodawał.

Inspektor Ryński nie krył wzruszenia. Braterskie uściski wymienił z najbliższymi sobie naczelnikami wydziałów łomżyńskiej komendy, prokuratorami, z którymi współpracował, komendantem łomżyńskiej straży pożarnej i dowódcą batalionu remontowego.

Reklama

Władzę przekazał swojemu następcy- 37-letniemu Jackowi Adamskiemu z Białegostoku, zapewniając go, że z pewnością będzie zadowolony z pracy w Łomży. Sam podinsp. Adamski przez swojego szefa, insp. Lewickiego został przedstawiony jako "oficer z górnej półki".

Podinspektor Adamski w policji służy od 19. roku życia. Był m. in. naczelnikiem prewencji w I Komisariacie Policji w Białymstoku, naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Białymstoku i naczelnikiem Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości