Reklama

Iza ma złoto i srebro! Srebro Jowity i Marii. Super start Oli (zdjęcia)

19/06/2024 17:27

Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Młodziczek (dziewczęta do lat 14) w tenisie wygrała Amelia Artemiuk z KT Spinner Białystok, która w finale turnieju pokonała 2:0 (6:2, 7:5) Izabelę Waldzińską z UKS-u Return Łomża. 

Trzecie miejsce zajęła Eliza Tarasewicz reprezentująca UKS Sokół Asy Białystok. W grze deblowej natomiast zwyciężyły Amelia z Izą, pokonując w finale Jowitę Rusiecką i Marysię Jankowską (obie dziewczęta z UKS Return Łomża).

Turniej MJ CUP rozegrany został systemem grupowym, a więc pierwszy ewentualny przegrany mecz nie eliminował zawodniczki z rozgrywek. Każda z dziewcząt rozegrała co najmniej pięć pojedynków, wliczając grę deblową.

Najmłodszą uczestniczką Mistrzostw Podlasia była 10-letnia Aleksandra Waldzińska, która w pierwszym meczu po bardzo zaciętej trzysetowej walce pokonała 2:1 (7:6, 3:6, 10:6) Marię Jankowską, następnie 2:0 (6:4, 6:2) Hannę Kraszewską  (UKS Sokół Asy Białystok). W meczu o trzecie pucharowe miejsce Ola 0:2 (3:6, 2:6) Elizie Tarasewicz.

Reklama

Nasze miasto reprezentowały: Maria Jankowska, Helena Puławska, Izabela Waldzińska, Aleksandra Waldzińska (tenisistki uczą się w Szkole Podstawowej nr 7 w Łomży) oraz Jowita Rusiecka ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Łomży.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości