Reklama

Jak wygląda przejazd karetką z Białegostoku do Łomży? [VIDEO]

13/02/2019 13:12

Chociaż ambulans pędzący na sygnale nie jest widokiem rzadkim, nie każdy ma możliwość zasiąść za jego sterami. Ostatnio wiele mówi się o tym, że kierowcy pojazdów uprzywilejowanych zmagają się z drogową arogancją.  Jak rzeczywiście wygląda poruszanie się karetką po podlaskich drogach?

 

Nie wszyscy kierowcy potrafią odpowiednio zachować się widząc pojaz uprzywilejowany. W ostatnim czasie często mówi się o tzw. korytarzu życia, umożliwiającym służbom przedostanie się przez zakorkowaną drogę. Korytarz życia nie jest prawnie uregulowanym nakazem, ale powinien być umiejętnością znaną przez każdego kierującego. Ponadto wielu kierowców widząc w lusterku pojazd uprzywilejowany decyduje się na nagłe hamowanie, nie zjeżdżając ani w prawo, ani w lewo.

Jak rzeczywiście wygląda poruszanie się karetką po podlaskich drogach? Możemy to zobaczyć na kanale "Na sygnałach", gdzie zamieszczane są nagrania zarejestrowane z perspektywy kierowcy ambulansu. Jeden z filmów poświęcono przejazdowi z Białegostoku do Łomży.

Reklama

- Podczas tego transportu transferowaliśmy Pacjenta z niewydolnością oddechową na respiroterapii - czytamy w opisie filmu zamieszczonego za pośrednictwem serwisu youtube.

Pacjent przekazywany był z oddziału intensywnej terapii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku na oddział intensywnej terapii Szpitala Wojewódzkiego w Łomży.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości