Reklama

Jazda po wpływem alkoholu nie popłaca. Kierowca uszkodził auto i stracił prawo jazdy

26/02/2024 12:17

Kierowca nissana spowodował kolizję. 46-latek miał blisko 1,7 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

W piątkowy wieczór, 23 lutego dyżurny łomżyńskiej policji został powiadomiony o kolizji, do której doszło na jednej z ulic w mieście. Sprawcą zdarzenia był kierujący nissanem, który bezpośrednio po zdarzeniu próbował zaparkować samochód w garażu.

– Na miejscu okazało się, że 46-latek wjeżdżając na osiedlowy parking, uderzył w prawidłowo zaparkowany samochód. Badanie alkomatem wykazało, że ma on blisko 1,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz usłyszy zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie też za spowodowanie kolizji drogowej – informuje Komenda Miejska Policji w Łomży.

Reklama

Policjanci apelują, aby za każdym razem reagować na widok osoby spożywającej alkohol, która zamierza kierować samochodem. Pamiętajmy o tym, że nasza zdecydowana reakcja może ochronić jej życie, bądź zapobiec tragicznym w skutkach zdarzeniom drogowym z udziałem niewinnych osób.

Źródło: KMP Łomża
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości