55-letni kierowca ciągnika rolniczego został zatrzymany przez łomżyńskich policjantów. Podczas przeprowadzonej kontroli wyszło na jaw, że mężczyzna kierował pod wpływem alkoholu.
Do zatrzymania kierowcy ciągnika rolniczego doszło wczoraj (07/08) po godzinie 18:00 w miejscowości Miastkowo. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że 55-latek ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie.
- Ciągnik został odholowany, a mieszkaniec powiatu łomżyńskiego spędził noc w policyjnym areszcie - informuje KMP Łomża.
Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
źródło: KMP Łomża