Reklama

Jechali na podwójnym gazie

17/08/2023 09:07

Trzech nietrzeźwych kierowców zatrzymali policjanci z kolneńskiej drogówki. "Rekordzista" jechał motorowerem mając prawie 3 promile w organizmie.

Pierwszy z nietrzeźwych kierowców wpadł w Stawiskach. To 55-latek kierujący renault.

- Badanie alkomatem wykazało, że miał on blisko 2 promile alkoholu w organizmie - informuje KPP w Kolnie.

Kolejnego dnia policjanci otrzymali zgłoszenie nietrzeźwym kierowcy motoroweru, który jeździ po jednej z miejscowości w gminie Grabowo.

- Okazało się, że 49-latek miał ponad prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mężczyzna nigdy nie miał też uprawnień do kierowania pojazdami.

Reklama

To nie koniec. Następnego dnia do kolneńskich policjantów wpłynęło zgłoszenie, że pomiędzy Łachą a Kolnem jedzie skoda, której kierowca może być pod wpływem alkoholu.

- Już po upływie kilkunastu minut, nie daleko Łachy mundurowi z drogówki zauważyli samochód odpowiadający temu ze zgłoszenia. Badanie alkomatem wykazało, że 30-letni kierowca miał niemal 2 promile alkoholu w organizmie. Zarówno kierowca renault, jak i skody stracili prawa jazdy. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności  - podsumowuje kolneńska policja.

Reklama

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości