1,5 promila miał w organizmie 20-latek, który jeździł motorowerem po placu dokoła stacji paliw w Kolnie. Grozi mu do 2 lat więzienia.
Zgłoszenie w tej sprawie policjanci z Kolna otrzymali wczoraj w nocy.
- Kiedy policjanci przyjechali na miejsce mężczyzna był już "w rękach" zgłaszających. Z relacji pracowników stacji paliw wynikało, że kierowca motoroweru najpierw wypił alkohol, a następnie wsiadł na swój pojazd i zaczął jeździć wokół stacji benzynowej. Przeprowadzone przez mundurowych badanie alkomatem wykazało, że 20-letni mieszkaniec powiatu kolneńskiego miał 1,5 promila alkoholu w organizmie - informuje KPP w Kolnie.
Młodemu mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.