22 pary z gminy Łomża obchodzą w tym roku jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Wójt gminy Łomża Piotr Kłys wraz z sekretarz gminy Dorotą Pazik odznaczyli Jubilatów Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie wraz z legitymacjami podpisanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Zanim jubilaci zostali odznaczeni, odnowili swoje przysięgi małżeńskie w trakcie mszy świętej w kaplicy w Giełczynie.
- Minęło ponad 50 lat od kiedy połączył Was los, kiedy z miłością i nadzieją powiedzieliście sobie sakramentalne tak. Mimo różnych przeciwności losu dotrzymaliście tego przyrzeczenia. Było na pewno w ciągu tych długich lat wiele dni radosnych i pięknych, były też być może dni smutne i przykre. Wszystkie te przeżycia związały Was z pewnością jeszcze bardziej - mówił Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys.
Wójt podziękował i pogratulował jubilatom za przeżycie 50 wspólnych lat, będących długą i piękną drogą życia.
Dla par obchodzących złote gody przygotowano poczęstunek i prezenty. O oprawę artystyczną zadbali uczniowie Szkoły Podstawowej z Wygody i Jarnut oraz Kapela Kurpiowska Gminy Łomża.
- Dla nas jest to również bardzo ważne wydarzenie. Gratulujemy i składamy najserdeczniejsze życzenia Jubilatom – mówiła Jolanta Dobrzycka, z-ca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Gminy Łomża.
W uroczystości wzięło udział 12 par:
Teresa i Lech Stanisław Imbro
Janina i Antoni Jurzakowie (Łochtynowo)
Stanisława i Wacław Jerzy Kierażyńscy (Zosin)
Barbara i Włodzimierz Kruszewscy (Jednaczewo)
Józefa Alicja i Adam Kukowscy (Stara Łomża przy Szosie)
Teresa i Mirosław Jan Łuniewscy (Stare Kupiski)
Halina Dorota i Zygmunt Modzelewscy (Modzele-Skudosze)
Janina i Jan Pietraszewscy (Puchały)
Helena Julia i Zbigniew Aleksander Puchałowie (Jednaczewo)
Weronika i Stanisław Sielawowie (Konarzyce)
Romualda i Józef Świtajewscy Konarzyc
Cecylia i Kazimierz Trzaskowie (Janowo)