1 marca w Polsce obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia w Łomży o godz. 10:00 złożone zostaną kwiaty przed pomnikiem Pamięci Bohaterów Walk o Wolność i Niepodległość Polski w latach 1939-1956, znajdującym się pomiędzy Teatrem Lalki i Aktora oraz Filharmonią Kameralną im. Witolda Lutosławskiego. W uroczystości udział weźmie kompania honorowa 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego i poczty sztandarowe.
O godz. 19:00 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich odbędzie się biletowany koncert "Iskra Nadziei - Podlaskie w hołdzie Wyklętym".
W niedzielę 3 marca o godz. 12:00 na Forcie III w Piątnicy odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym" (zapisy od godz. 10:00). Natomiast o godz. 16:00 w Katedrze Łomżyńskiej odprawiona zostanie Msza święta w intencji Żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego i ich rodzin.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to święto państwowe, ustanowione ustawą z dnia 3 lutego 2011 r. Stanowi wyraz szacunku dla żołnierzy drugiej konspiracji za niezłomną postawę patriotyczną i niepodległościową oraz konsekwentne sprzeciwianie się narzuconemu Polsce ustrojowi, nieakceptowanemu przez społeczeństwo.