12.362 złote - tyle, zgodnie z proponowaną uchwałą Rady Miasta, ma zarabiać nowy prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski. Ostateczną decyzję w tej sprawie radni podejmą jutro, podczas III sesji Rady Miasta.
Wynagrodzenie prezydenta miasta składa się z kilku części.
Wynagrodzenie zasadnicze to kwota między 4.800 a 6.200zł. Do tego dochodzi dodatek funkcyjny - jego poziom maksymalny to 2.100zł. Dodatek za wysługę lat sięga od 5 do 20 proc. wynagrodzenia zasadniczego. Ostatnim elementem składowym jest zaś dodatek specjalny, wynoszący od 20 do 40 proc. sumy wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego.
Mieczysław Czerniawski, zgodnie z propozycją Rady Miasta, miałby otrzymywać 6.200 zł wynagrodzenia zasadniczego i maksymalny dodatek funkcyjny.
Dodatek specjalny to 34 proc. (2.822zł), a dodatek za wysługę lat - 1.240zł (20 proc.)
W sumie daje to kwotę 12.362 zł- tyle, ile otrzymywał poprzedni prezydent, Jerzy Brzeziński.
Jeśli radni przyjmą takie kwoty wynagrodzenia, uchwała zacznie obowiązywać z datą wsteczną - od 15. grudnia 2010, czyli od chwili złożenia ślubowania przez nowowybranego prezydenta.