Reklama

Jutro radni zadecydują o zarobkach prezydenta

27/12/2010 08:43

12.362 złote - tyle, zgodnie z proponowaną uchwałą Rady Miasta, ma zarabiać nowy prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski. Ostateczną decyzję w tej sprawie radni podejmą jutro, podczas III sesji Rady Miasta.

Wynagrodzenie prezydenta miasta składa się z kilku części.

Wynagrodzenie zasadnicze to kwota między 4.800 a 6.200zł. Do tego dochodzi dodatek funkcyjny - jego poziom maksymalny to 2.100zł. Dodatek za wysługę lat sięga od 5 do 20 proc. wynagrodzenia zasadniczego. Ostatnim elementem składowym jest zaś dodatek specjalny, wynoszący od 20 do 40 proc. sumy wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego.

Mieczysław Czerniawski, zgodnie z propozycją Rady Miasta, miałby otrzymywać 6.200 zł wynagrodzenia zasadniczego i maksymalny dodatek funkcyjny.

Reklama

Dodatek specjalny to 34 proc. (2.822zł), a dodatek za wysługę lat - 1.240zł (20 proc.)

W sumie daje to kwotę 12.362 zł- tyle, ile otrzymywał poprzedni prezydent, Jerzy Brzeziński.

Jeśli radni przyjmą takie kwoty wynagrodzenia, uchwała zacznie obowiązywać z datą wsteczną - od 15. grudnia 2010, czyli od chwili złożenia ślubowania przez nowowybranego prezydenta.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości