Jeśli do pracy musisz przejechać przez ul. Woj. Polskiego, jutro wyjdź z domu wcześniej. Od rana zamknięty będzie jeden pas ulicy- od ronda św. Brunona w kierunku Ostrołęki. Prace remontowe potrwają co najmniej przez tydzień.
Remont nawierzchni będzie prowadziło Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Drogowcy zamkną pas w kierunku Ostrołęki, od ronda św. Brunona. Zwężenie jezdni odczują wszyscy kierowcy, bo ruch na remontowanym odcinku będzie odbywał się wahadłowo.
Drogowcy planują sfrezować najbardziej zniszczoną warstwę nawierzchni i wylać nową. Prace obejmą oba pasy ruchu i potrwają do końca czerwca.
Prawdopodobnie na początku lipca na przeciwny fragment Woj. Polskiego- od ronda Kościuszki w kierunku ul. Polowej- wejdą zaś drogowcy z BIK- Projekt. Łomżyńska firma wygrała przetarg na modernizacją tego odcina ulicy. Prace pochłoną ok. 1,3 mln złotych.
Równoczesne remonty na niemal wszystkich arteriach komunikacyjnych miasta nie pozostawiają złudzeń- korków w Łomży nie unikniemy.
Już ostatni weekend udowodnił, że ruch wahadłowy na obu mostach- Hubala i przy ul. Zjazd- niemal doszczętnie zablokował miasto. Kierowcy jadący od strony Piątnicy, na wjazd na rondo Kościuszki czekali nawet ponad godzinę. Ruchem kierowali policjanci.