Reklama

Kamiński z minimum na mistrzostwa Europu. Rok temu grał jeszcze w piłkę!

Świetne informacje napłynęły z Memoriału im. Sławomira Rosłona, który odbył się 31 maja w Piasecznie. Zawodnik KS Prefbet-Sonarol Łomża, Igor Kamiński, wywalczył minimum kwalifikacyjne na Mistrzostwa Europy U-18 w biegu na 800 metrów.

Podopieczny trenera Andrzeja Korytkowskiego zajął piąte miejsce, uzyskując czas 1:54,02. Tym samym poprawił swój rekord życiowy sprzed zaledwie dwóch tygodni aż o 2,55 sekundy. Wynik ten jest lepszy od wskaźnika kwalifikacyjnego Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, który wynosi 1:54,20.

Duży udział w osiągnięciu tego rezultatu miał klubowy kolega Kamińskiego, Piotr Dąbrowski, który umiejętnie rozprowadził bieg. Mimo uzyskania minimum start w mistrzostwach Europy nie jest jeszcze przesądzony. Zawodnik musi potwierdzić swoją wysoką formę podczas Mistrzostw Polski, zajmując miejsce w pierwszej dwójce.

Reklama

Sukces Kamińskiego nabiera jeszcze większego znaczenia, ponieważ reprezentuje on młodszy rocznik. Jeszcze bardziej imponująca jest jednak jego sportowa historia. O tej porze w 2025 roku nie trenował lekkoatletyki, lecz występował jako piłkarz MŁKS Łomża. Grał praktycznie na wszystkich pozycjach w polu, z wyjątkiem bramki. W ciągu zaledwie roku przeszedł drogę od boiska piłkarskiego do poziomu europejskiego w lekkiej atletyce.


Igor Kamiński (nr 61) jedzie na mistrzostwa Europy!

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości