Decyzja dotycząca powrotu do zajęć opiekuńczych w klasach 1-3 szkoły podstawowej zapadnie w drugiej połowie maja - poinformował minister edukacji Dariusz Piontkowski.
- Wydaje się, że za dwa, trzy tygodnie będziemy mogli podjąć decyzję, by uruchomić opiekę w kolejnej grupie wiekowej. Już podczas podejmowania decyzji o otwarciu żłobków i przedszkoli zastanawialiśmy się nad uczniami klas podstawowych, klas 1-3. Na razie jeszcze takie decyzje nie zapadły, ale być może pod koniec maja zdecydujemy się na otwarcie opieki w tych klasach młodszych - zdradził minister Dariusz Piontkowski w programie "Sygnały Dnia" Polskiego Radia.
Zdaniem szefa MEN będzie to skomplikowane pod względem organizacyjnym.
- Trzeba będzie stworzyć mniejsze grupy, podobnie jak to jest w przedszkolach - tłumaczył. - Samorządy, które zdecydują się otworzyć przedszkola będą już miały pewne doświadczenie organizacyjne, co może im ułatwić ewentualne otwarcie klas 1-3.
Decyzja w tej sprawie będzie podjęta pod koniec miesiąca, gdy będzie więcej danych na temat sytuacji epidemicznej.
Przypomnijmy, że druga faza "odmrażania gospodarki" zakłada możliwość otwarcia żłobków i przedszkoli. Ma się to stać już 6 maja. Otwarcie tych placówek nie jest jednak obowiązkiem.