Uruchomienie drugiego etapu znoszenia ograniczeń wynikających z epidemii koronawirusa nastąpi prawdopodobnie w pierwszej połowie maja - poinformował w TVP Info rzecznik rządu Piotr Müller.
Pierwszy etap rezygnacji z niektórych obostrzeń wprowadzony został 20 kwietnia. Od poniedziałku umożliwiono wstęp do lasów i parków, zwiększono dopuszczalną liczbę klientów w sklepach i wiernych w miejscach kultu religijnego, umożliwiono przemieszczanie się w celach rekreacyjnych oraz wyłączono z ograniczenia w przemieszczaniu się osób powyżej 13 roku życia.
II etap zakłada otwarcie sklepów budowlanych w weekendy, hoteli i innych miejsc noclegowych oraz niektórych instytucji kultury: bibliotek, muzeów i galerii sztuki.
"Miejmy nadzieję, że jeszcze w kwietniu będziemy mogli ogłaszać dane dotyczące uruchamiania kolejnego etapu - czy to będzie przełom kwietnia i maja, to zobaczymy. Te rozstrzygnięcia niebawem" - powiedział Piotr Müller, cytowany przez PAP.
Rzecznik rządu pytany o otwarcie hotelu powiedział, że powinno to nastąpić w maju.
"To duży dylemat, jak postąpić, jeżeli chodzi o weekend majowy, dlatego te dane, które do nas płyną, będą o tym decydowały, ale pierwsza połowa maja to jest data, która jest bardzo prawdopodobna, jeżeli chodzi o uruchomienie drugiego etapu" - mówił rzecznik rządu."
Reklama