Policjanci z łomżyńskiej drogówki zatrzymali kierowcę będącego w stanie po użyciu alkoholu. Mundurowym powiedział, że jadąc z Ostrołęki w kierunku Miastkowa w międzyczasie pił piwo.
Nieodpowiedzialny kierowca wpadł wczoraj wieczorem. Policjanci z łomżyńskiej drogówki zatrzymali go do kontroli na DK61 w Miastkowie.
- Jak się okazało siedzący za kierownicą mężczyzna był w stanie po użyciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że ma blisko 0,4 promila alkoholu w organizmie - informuje łomżyńska policja. - 31-latek powiedział policjantom, że jadąc z Ostrołęki w kierunku Miastkowa w miedzy czasie pił piwo. Mundurowi w wewnętrznej kieszeni drzwi od strony kierowcy znaleźli otwartą butelkę z piwem.
Reklama
To nie koniec kłopotów kierowcy. Okazało się, że mieszkaniec Ostrołęki ma 3 letni zakaz kierowania pojazdami.
- Został orzeczony w kwietniu tego roku za jazdę w stanie nietrzeźwości. Samochód mężczyzny został odholowany na parking, a 31-latek odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności - dodaje policja.