Reklama

Kobiety w 1 Podlaskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej [FOTO]

08/03/2019 11:14

Matki, żony, partnerki, nauczycielki, studentki, kierowniczki, influencerki, pielęgniarki, sportsmenki…. Kobiety silne i zdeterminowane, będące ważną częścią Sił Zbrojnych, budujące 1 Podlaską Brygadę Obrony Terytorialnej z okazji Dnia Kobiet postanowiły podzielić się tym, czego nauczyły się w wojsku i z powodzeniem stosują w życiu codziennym. Dzielą się swoją siłą, motywacją i inspiracjami.

W 1 Podlaskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej służy około 250 kobiet. Większość z nich pełni Terytorialną Służbę Wojskową, którą łączy z życiem prywatnym i pracą zawodową. To wyjątkowe kobiety – godzą kilka ról w codziennym życiu. To nie jest łatwe i przyjemne.

Oto 3 rady od „Terytorialek”, które godzą dom, pracę i służbę:

1. Im więcej obowiązków, tym więcej czasu na wszystko

Dokładnie planuję dzień, miesiąc tak, by pogodzić pracę, dom, wojsko, hobby. To eliminuje stres, ponieważ takie rozplanowanie powoduje, że czuję,  iż mam wszystko pod kontrolą.  To także motywuje do działania i wzmacnia. Byłam jedyną kobietą na kursach medycznych ratownika pola walki  i robiłam wszystko, żeby nie odstawać od grupy mężczyzn. – szer. Jolanta Pietrasz.

Reklama

2. Nie poddawaj się, w grupie siła!

Uśmiech, wsparcie, a czasem nawet przyjazne spojrzenie kolegów-żołnierzy dodają siły, motywują. 

Relacje pomagają przetrwać kryzysy, siła rodzi się w grupie. Mimo ciężkich chwil, bycie człowiekiem, wyciągnięcie ręki do drugiej osoby to największa wartość. – szer. Ewa Udot

3. Udowodnij sobie, że dasz radę

Kobiety, które wstępują do wojska są silne, odważne i zdeterminowane. Znajdą tutaj z pewnością szeroki wachlarz wyzwań. Niektóre spełnią tym samym swoje marzenia. Zarówno w wojsku, jak i w życiu ważne jest, by stawiać sobie cele. Daje to satysfakcję i kształtuje charakter. – kpt. Anna Soliwoda.

Reklama

W 1 PBOT służą kobiety w różnym wieku. Każda z pań jest inna i różni je prawie wszystko, np. pasje, plany, styl życia oraz forma fizyczna. Kobiety Wojsk Obrony Terytorialnej podkreślają, że nie oczekują taryfy ulgowej, a na poligonie, podczas wykonywania ćwiczeń nie ważna jest płeć. Liczy się skuteczność i determinacja.

Łącznie w szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej służy ponad 2100 kobiet, a 1885 z nich to żołnierze OT. Tylko w ciągu ostatniego roku liczba kobiet w WOT zwiększyła się aż trzykrotnie, a panie stanowią już 13 proc. całej formacji. Jest to najwyższy odsetek kobiet należących do Formacji w całych Siłach Zbrojnych RP.

Źródło: 1 PBOT/mylomza 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości