Reklama

Kolejne nowe twarze w ŁKS-ie

09/03/2017 06:58

Jak zapowiadaliśmy w sobotę, drużynę ŁKS-u zasiliło kolejnych trzech piłkarzy. Łącznie więc, w przerwie zimowej, w biało-czerwonych barwach zobaczymy pięciu nowych zawodników. Dwóch z nich: Bartosza Kaszubowskiego i Rafała Grabowskiego już prezentowaliśmy. Dziś kolej na najnowsze nabytki.

Piłkarze, którzy w ostatnich dniach znaleźli się w kadrze ŁKS-u, testowani byli przez sztab szkoleniowy przez większość okresu przygotowawczego. Trener Mateusz Miłoszewski mógł więc dobrze przyjrzeć się ich pracy na treningach oraz jak prezentują się w meczach kontrolnych. W sobotę usłyszeliśmy w klubie zapowiedź podpisania umów, jednak na informację o pozyskaniu całej trójki musieliśmy chwilę poczekać.

Nowi piłkarze będą mieli za zadanie wzmocnić głównie formację środka pola oraz defensywę ŁKS-u. Wśród nich znalazł się lewy obrońca oraz środkowy pomocnik, który w razie potrzeby może też grać w formacji obronnej. Trener nie zapomniał jednak także o ofensywie. Za grę do przodu odpowiedzialny będzie kolejny, tym razem ofensywny pomocnik.

Reklama

Przedstawmy po krótce nowych zawodników biało-czerwonych.

28-letni Darius Cibulskas pochodzi z Litwy i do tej pory występował przede wszystkim w zespołach z rodzimej ligi. Jedynym odstępstwem od tej reguły była runda jesienna sezonu 2015/16, w której reprezentował barwy Łódzkiego Klubu Sportowego. Cibulskas może występować na boisku na pozycji środkowego pomocnika lub obrońcy.

Krzysztof Dąbkowski to 26-letni lewy obrońca, który trenował z naszym zespołem od początku okresu przygotowawczego. Poprzednim klubem wychowanka Startu Nidzica był występujący w IV-lidze mazowieckiej zespół Błękitnych Raciąż. We wcześniejszych sezonach Krzysztof Dąbkowski reprezentował barwy Mławianki Mława oraz Finishparkietu Nowe Miasto Lubawskie. Nowy nabytek ŁKS-u największe sukcesy święcił jednak w Starcie Działdowo, w barwach którego, w latach 2010-2014 rozegrał ponad sto spotkań na poziomie III ligi. W sezonie 2011/12 ze swoim ówczesnym zespołem wygrał nawet rozgrywki jednak drużyna z Działdowa ze względów organizacyjnych nie zdecydowała się przystąpić do gry w II lidze. Podczas zimowych sparingów lewy obrońca był silnym punktem naszej defensywy, popisał się także dwiema bramkami. Gol zdobyty w meczu z Warmią Grajewo, bezpośrednio z rzutu wolnego pokazuje, że stałe fragmenty gry są niewątpliwie mocną stroną nowego piłkarza ŁKS-u.

Reklama

Piątym transferem w zimowej przerwie został doświadczony ofensywny pomocnik Marek Kaliszewski. 33-letni zawodnik to wychowanek zespołu LZS Lelis. Przez pierwsze lata swojej przygody z piłką nożną reprezentował barwy ostrołęckich klubów: Narwi oraz Korony, a także Tęczy Łyse. W przerwie między rundami sezonu 2009/10 przeszedł z Narwi do Pogoni Siedlce. Z zespołem tym po zakończeniu sezonu 2011/12 świętował awans do II ligi. Pół roku później ponownie zmienił drużynę, przechodząc do III-ligowego wówczas Radomiaka Radom, z którym także wywalczył awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Marek Kaliszewski ma na swoim koncie także występy w Pilicy Białobrzegi i Ostrovii Ostrów Mazowiecka. Nowy zawodnik ŁKS-u ostatnie 2,5 roku spędził ponownie w drużynie z Łysych. W rundzie wiosennej odgrywał kluczową rolę w występującej w IV-lidze drużynie. Pomimo dopiero 15. pozycji Tęczy w tabeli ofensywny pomocnik zanotował 6 goli, do których dołożył 10 asyst i był uważany za jednego z czołowych zawodników rozgrywek. Dobra gra zawodnika zaowocowała nominacją do tytułu „Sportowca Roku 2016" z północno – wschodniego regionu Mazowsza.

W przerwie zimowej ŁKS pozyskał więc pięciu piłkarzy. Są nimi: Rafał Grabowski (Hetman Tykocin), Bartosz Kaszubowski (SV Victoria Seelow, Niemcy), Darius Cibulskas (Dainava Alytus, Litwa), Krzysztof Dąbkowski (Błękitni Raciąż), Marek Kaliszewski (Tęcza „JBB" Łyse).

Reklama

Z klubem po rundzie jesiennej pożegnali się: Daiji Kimura (Huragan Wołomin), Karol Styś (KS Wasilków), Dawid Korotkiewicz (Wissa Szczuczyn) i Maciej Wasilewski (koniec wypożyczenia).

Pierwszy mecz rundy wiosennej ŁKS rozegra w najbliższą sobotę 11 marca w Ełku przeciwko tamtejszemu MKS-owi.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości