Reklama

Kolejne wzruszenia aż za rok. Festiwal przeszedł do historii- VIDEO i FOTO

07/07/2013 22:22

Ponad sześćdziesięciu artystów, siedemnaście występów w kilku miejscowościach województwa podlaskiego i przygotowany z ogromnym rozmachem Makbet w wersji operowej- dwudziesty Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo- Łomża przeszedł do historii. Imprezę tradycyjnie zakończyła wielka gala w pałacu, podczas której widownia miała szansę podziwiać wszystkich muzyków występujących w tej edycji festiwalu.

-Festiwal kształtuje gusta muzyczne publiczności, to jest widoczne. Tak trudna w odbiorze sztuka, jak tegoroczny Makbet, została przyjęta przez około ośmiuset odbiorców doskonale, z wyczuciem, z owacją na stojąco- podsumowuje dyrektor ROK Jarosław Cholewicki.

Prawdziwych koneserów zgromadził też tegoroczny recital organowy Błażeja Musiałczyka, zagrany w łomżyńskiej katedrze. Po raz drugi w historii imprezy, jeden z koncertów odbył się też w Białymstoku.

- Prawdziwym hitem był zaś koncert w Ośrodku Zdrowia Iris w Czartorii- ocenia Jarosław Cholewicki. - Publiczności przypadły do serca znane i lubiane songi musicalowe. Występ odbył się w pięknym otoczeniu i niepowtarzalnym klimacie, dlatego myślę, że do Czartorii będziemy wracać- przyznaje.

Reklama

Powodzeniem cieszyła się też niedzielna gala w pałacu Lutosławskich w Drozdowie. To okazja, by w pigułce poznać tegoroczny repertuar przygotowany i wszystkich artystów biorących udział w festiwalu. W tym roku największe brawa zebrała sopranistka Magdalena Meziner, która z powodzeniem kreowała rolę Lady Makbet. Z estymą przyjęta została wieloletnia gwiazda Muzycznych Dni Drozdowo- Łomża, Joanna Cortes.

- Artyści związani z festiwalem, choć zdobyli sceny operowe nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie, ze szczególną radością wracają do nas, łomżan- podkreślał z dumą prowadzący galę Jacek Szymański, pomysłodawca i organizator wydarzenia.

Reklama

Dwudziesta edycja Muzycznych Dni Drozdowo- Łomża stała się też okazją do wręczenie podziękowań i pamiątkowych dyplomów tym, którzy od lat pomagają przy organizacji festiwalu. Wyjątkowe słowa uznania odebrała dyrektor Anna Archacka i pracownicy Muzeum Przyrody w Drozdowie.

Starosta łomżyński Lech Marek Szabłowski wręczył zaś dwie odznaki "Zasłużonym dla kultury polskiej". Wyróżnienie odebrał organizator festiwalu Jacek Szymański i bp Stanisław Stefanek.

Przez osiem dni światowej sławy artyści dali siedemnaście występów. Festiwal objął dwanaście miejscowości, w Łomży koncerty odbywały się aż pięciokrotnie . Jego organizacja kosztowała ponad sto tysięcy złotych.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości