Dwóch mężczyzn związanych z obrotem znaczną ilością narkotyków zatrzymali policjanci z łomżyńskiej komendy. Dwaj 22-letni łomżyniacy to część grupy, którą policjanci skutecznie rozbijają od czerwca. Podejrzewają, że przez ręce jej członków przeszło kilka kilogramów narkotyków.
- Zebrany materiał i ustalenia łomżyńskich policjantów pozwoliły na przedstawienie zatrzymanym zarzutów. Mężczyźni decyzją Sądu Rejonowego w Łomży zostali w ubiegły piątek tymczasowo aresztowani na trzy miesiące- informuje Ewelina Szlesińska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łomży.
Zatrzymani mężczyźni działali w grupie. Wcześniej policji udało się zatrzymać ich wspólników. W czerwcu ubiegłego roku wpadło czterech- jeden z nich pilnował amfetaminy ukrytej pod wanną w mieszkaniu na terenie miasta (pisaliśmy o tym tu: http://www.mylomza.pl/home/lomza/item/4572-torby.html), kilka miesięcy później policjanci rozpracowali kolejne ogniwo szajki (przeczytasz o tym tu:http://www.mylomza.pl/home/lomza/item/5418-szajki.html).
Dwunastu zatrzymanym osobom funkcjonariusze zarzucają wprowadzenie do obrotu 2,5 kilogramów amfetaminy, prawie trzech kilogramów marihuany oraz ponad 20 gramów haszyszu.
Niewykluczone jednak, że wciąż jeszcze nie cała grupa uległa rozbiciu. Miejscy policjanci przyznają, że w tej sprawie może dojść do kolejnych zatrzymań. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łomży.