W najbliższy poniedziałek, o czym już pisaliśmy rozpocznie się przebudowa ronda na Placu Tadeusza Kościuszki i związane z tym utrudnienia dla kierowców . Teraz okazuję się, że na ten dzień wyłączone z ruchu zostanie skrzyżowanie ul. Sikorskiego z ul. Strażacką.
Utrudnienia dla kierowców będą spowodowane koniecznością pozbycia się występujących na skrzyżowaniu włazów kanałowych i wykonaniem warstwy ścieralnej.
- Inwestycja jest realizowana w ramach przebudowy ulicy Sikorskiego w Łomży na odcinku od ulicy Wojska Polskiego do ul. Nowogrodzkiej i zalicza się do zadania pn. „Usprawnienie drogowych połączeń regionalnych w granicach Łomży – etap II”– mówi Łukasz Czech z WOiO Urzędu Miejskiego w Łomży.
Projekt jest współfinansowany z funduszy europejskich w zakresie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013.
Objazd będzie poprowadzony ulicą Strażacką do ul. Wojska Polskiego. Prace potrwają ponad tydzień.