Kolumna samochodów wojskowych jadąca trasą Łomża - Śniadowo w trakcie mijania zarysowała czeski autobus. Do zdarzenia w okolicy zjazdu na Boguszyce. Amerykanie jadący pojazdami wojsk nie zatrzymali się i pojechali dalej. Turyści nie ucierpieli w zdarzeniu.
Policja otrzymała zgloszenie o kolizji wczoraj o godz. 20.40. Najprawdopodobniej autobus jadący w kierunku Łomży w momencie mijania się z jadącymi z naprzeciwka pojazdami armii amerykańskiej.
Z relacji kierowcy autobusu wynika, że to jeden z amerykańskich wozów uszkodził lewy bok autobusu. Z wojskowego pojazdu wystawał element, który zahaczył o karoserię turystycznego mobilu.
- Na miejscu policjanci zastali autokar z grupą z Czech. Kierujący autokarem był trzeźwy. Policjanci skierowali autokar na stację BP, aby nie stwarzać większego zagrożenia - mówi Urszyla Brulińska z KMP Łomża.
Dalszymi czynnościami w tej sprawie zajęła się Żandarmeria Wojskowa.