W tym roku finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy potrwa w Łomży przez cały dzień. W niedzielę, 9. stycznia, sercem miasta stanie się Pl. Niepodległości, gdzie od godz. 10 do 22 będą trwały imprezy, koncerty i pokazy. W tym roku w łomżyńskim finale wezmą udział m.in. strongmeni, zespoły z Łomży, Białegostoku czy Ostrołęki oraz zespół "Kaukaz". Wojskowi zrobią zaś bezpłatnie przegląd samochodu.
Najważniejsza będzie jednak zbiórka pieniędzy na chore dzieci- w tym roku zbierane na sprzęt na oddziały nefrologiczne i urologiczne. W sumie na ulicach Łomży, Wizny, Jedwabnego i Ciechanowca pieniądze będzie zbierać 180. wolontariuszy. Będą mieć do rozlepienia aż 60 tysięcy czerwonych serduszek WOŚP.
Zbiórce będą towarzyszyły koncerty na scenie przy Pl. Niepodległości. O 20.00 łomżyniacy będą mogli "wysłać" światełko do nieba. Pół godziny później wystąpi zespół "Kaukaz", prezentujący narodowe tańce kaukaskie.
Jedną z większych atrakcji będzie też finał łomżyńskiego "Zjazdu na byle czym". Rywalizacje odbędą się na muszli koncertowej od godz. 12.00.
- Impreza jest bezpłatna i może w niej startować każdy, osoby poniżej 18 lat muszą mieć pozwolenia rodziców. Podczas imprezy będzie można wypić bezpłatnie gorącą herbatę. Dla głodnych i spragnionych będzie przygotowany barowóz z gorącymi posiłkami- mówi Mariusz Patalan.
Bezpłatny, wojskowy przegląd samochodu będzie można zrobić w Batalionie Remontowym przy Al. Legionów. Tam między godz. 10.00 a 15.00 wojskowi zaprezentują też swoje uzbrojenie. Będzie można zwiedzić wojskową izbę tradycji.
Wielki Finał WOŚP zakończy się dopiero ok. 22.00.