Reklama

Koncerty, przegląd samochodu i strongmeni - wszystko dla chorych dzieci

04/01/2011 07:57

W tym roku finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy potrwa w Łomży przez cały dzień. W niedzielę, 9. stycznia, sercem miasta stanie się Pl. Niepodległości, gdzie od godz. 10 do 22 będą trwały imprezy, koncerty i pokazy. W tym roku w łomżyńskim finale wezmą udział m.in. strongmeni, zespoły z Łomży, Białegostoku czy Ostrołęki oraz zespół "Kaukaz". Wojskowi zrobią zaś bezpłatnie przegląd samochodu.

Najważniejsza będzie jednak zbiórka pieniędzy na chore dzieci- w tym roku zbierane na sprzęt na oddziały nefrologiczne i urologiczne. W sumie na ulicach Łomży, Wizny, Jedwabnego i Ciechanowca pieniądze będzie zbierać 180. wolontariuszy. Będą mieć do rozlepienia aż 60 tysięcy czerwonych serduszek WOŚP.

Zbiórce będą towarzyszyły koncerty na scenie przy Pl. Niepodległości. O 20.00 łomżyniacy będą mogli "wysłać" światełko do nieba. Pół godziny później wystąpi zespół "Kaukaz", prezentujący narodowe tańce kaukaskie.

Reklama

Jedną z większych atrakcji będzie też finał łomżyńskiego "Zjazdu na byle czym". Rywalizacje odbędą się na muszli koncertowej od godz. 12.00.

- Impreza jest bezpłatna i może w niej startować każdy, osoby poniżej 18 lat muszą mieć pozwolenia rodziców. Podczas imprezy będzie można wypić bezpłatnie gorącą herbatę. Dla głodnych i spragnionych będzie przygotowany barowóz z gorącymi posiłkami- mówi Mariusz Patalan.

Bezpłatny, wojskowy przegląd samochodu będzie można zrobić w Batalionie Remontowym przy Al. Legionów. Tam między godz. 10.00 a 15.00 wojskowi zaprezentują też swoje uzbrojenie. Będzie można zwiedzić wojskową izbę tradycji.

Reklama

Wielki Finał WOŚP zakończy się dopiero ok. 22.00.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości