O godz. 12:00 w Domku Pastora podpisany zostanie list intencyjny między Miastem Łomża, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Łomży, Gminą Piątnica a Komendą Wojewódzką Policji w Białymstoku w sprawie deklaracji współpracy przy realizacji programu #niezaWODNYratownik. Inicjatywa dotyczy przeciwdziałaniu utonięciom na ternie województwa podlaskiego.
W Domku Pastora podpisany zostanie również list intencyjny między Miastem Łomża a Komendą Miejską Policji w Łomży w sprawie zamiaru zawarcia partnerstwa krajowego w celu wspólnej realizacji projektu aplikującego o dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021/Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 w programie „Rozwój lokalny”
Po tych wydarzeniach odbędzie się spotkanie na temat możliwości przywrócenia funkcjonowania w Łomży sekcji kajakarskiej i wioślarskiej z udziałem: Kajetana Broniewskiego – sekretarza generalnego Towarzystwa Olimpijczyków Polskich i byłego brązowego medalisty olimpijskiego z Barcelony, Pawła Skowrońskiego – prezesa Podlaskiej Federacji Sportu oraz Sandry Skowrońskiej – trenerki sekcji kajakarskiej UKS Dojlidy Białystok.