Zespół koordynujący, która ma nadzorować prace związane z wprowadzanym po raz pierwszy budżetem obywatelskim, już powstaje. Trzech reprezentantów wyłonili spośród siebie radni, swoich przedstawicieli zgłosiły też Rady Osiedli.
Miejscy radni swoich przedstawicieli wyłonili podczas ostatniej sesji. Chętnych było więcej niż miejsc (zgodnie z propozycją prezydenta, do zespołu koordynującego ma wejść trzech radnych), zadecydowały więc wyniki głosowania.
Miejsce w zespole zdobył radny Maciej Głaz, który kilka miesięcy temu zgłosił pomysł realizacji budżetu obywatelskiego w Łomży, Andrzej Grzymała i Andrzej Modzelewski. Swoją chęć pracy zgłosiła też radna Bogumiła Olbryś, ale jej kandydatura zdobyła najmniejszą ilość głosów.
Siedmiu reprezentantów podczas spotkania z prezydentem wyłonili członkowie Rad Osiedli. W skład zespołu koordynującego ma też wejść czterech urzędników merytorycznych wydziałów Urzędu Miasta, odpowiedzialnych za inwestycje i informację.
- To ważna funkcja- ocenia Anna Sobocińska, rzecznik prezydenta miasta. - Zespół ma koordynować prace związane z realizacją budżetu obywatelskiego aż do zakończenia działań, a potem przedstawić raport, który będzie zawierał rekomendacje do przyszłorocznej edycji.
Członkowie Rad Osiedli zgłosili też formalne uwagi do regulaminu budżetu. Zmiany i poprawki do dokumentów związanych z budżetem obywatelskim można zgłaszać jeszcze do środy. 6 marca w internecie zostanie opublikowana informacja o złożonych wnioskach oraz o tym, czy zostały uwzględnione.