Od poniedziałku (16.03) Urząd Miejski w Łomży będzie nieczynny dla interesantów. Taki stan ma utrzymać się do 25 marca, ale władze nie wykluczają przedłużenia tego terminu - uzależnione jest to od rozwoju sytuacji epidemiologicznej.
Ograniczenie dotyczy wszystkich budynków: Ratusz przy Starym Rynku 14, Wydział Kultury, Sportu i Inicjatyw Społecznych przy ul. Farnej 1, Wydział Edukacji oraz Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia przy ul. Polnej 16, PZON przy Dwornej 23a, Wydział Architektury oraz Biuro ds. Budownictwa przy ul. Nowej 2).
Ratusz w komunikacie przekazuje, że zmiana sposobu funkcjonowania Urzędu Miejskiego nie oznacza, że pracownicy nie będą wykonywali swoich obowiązków. Kadra ma pracować normalnie, a pracownicy będą realizowali wszystkie obowiązki, łącznie ze sprawami mieszkańców, jednak bez bezpośredniego kontaktu.
Wszelkie dokumenty i wnioski będzie można złożyć elektronicznie, bądź poprzez wrzucenie ich w zamkniętej kopercie do odpowiedniego pojemnika, umieszczonego w wejściu do urzędu. Prosimy, aby w celu ułatwienia kontaktu, na składanym dokumencie pozostawić numer telefonu.
Kontakt z urzędnikami możliwy będzie w godzinach pracy Urzędu (7:30-15:30) – telefonicznie (86 2156700), mailowo (ratusz@um.lomza.pl) oraz za pośrednictwem platformy ePUAP.
Poczta tradycyjna będzie na bieżąco obsługiwana – korespondencja będzie przyjmowana wyłącznie za pośrednictwem operatora usług pocztowych – dokumenty należy wysłać pocztą, gdyż kancelaria Urzędu nie będzie przyjmowała interesantów. W przypadku kontaktu pocztowego prosimy również o podanie numeru telefonu kontaktowego.
W powyższym terminie nie będzie funkcjonowało Centrum Obsługi Mieszkańców poprzez bezpośredni kontakt: dotyczy rejestracji pojazdów, dowodów osobistych, ewidencji ludności, ewidencji działalności gospodarczej – sprawy merytoryczne (w COM) mogą być załatwiane zdalnie: telefon, mail, ePUAP.
W Urzędzie Stanu Cywilnego wizyta możliwa będzie tylko w przypadku rejestracji zgonów i urodzeń. Wejście poprzez nową część Ratusza. Konieczność wizyty będzie weryfikował Strażnik Miejski po kontakcie z pracownikiem USC.
Urzędnicy apelują, by prewencyjnie nie wychodzić z domu jeśli nie ma ku temu poważnej przyczyny. Stosowanie się do zaleceń wydawanych przez odpowiednie służby pomoże szybciej i bezpiecznej przebyć sytuację, w jakiej wszyscy się znaleźliśmy w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa.