Badania laboratoryjne potwierdziły przypadek zakażenia koronawirusem u jednego z łomżyńskich zakonników.
To jedyny potwierdzony przypadek koronawirusa wśród Braci Mniejszych Kapucynów w Łomży. Zakażony brat chorobę przechodzi w sposób łagodny, z objawami typowymi dla przeziębienia lub grypy.
Przypomnijmy, że kościół i klasztor Kapucynów zamknięto wraz z końcem czerwca. Decyzję tę podjęto po wykryciu ogniska koronawirusa w łomżyńskim bezhabitowym zgromadzeniu Sióstr Służek. Dziś udało nam się ustalić, że kwarantanna klasztoru ma obowiązywać do 12 lipca.
Bracia Kapucyni deklarują, że zamówione na ten czas intencje Mszy świętych odprawiane są zgodnie z ustalonymi terminami.
"Drodzy Parafianie i Przyjaciele naszego kościoła,
w czasie kwarantanny naszego klasztoru i kościoła zamówione na ten czas intencje Mszy świętych są odprawiane przez braci kapłanów i księży, zgodnie z ustalonymi terminami. Wszystkie zamówione intencje, których termin przypadnie w kwarantannie klasztoru – zostaną odprawione.Pozdrawiamy najserdeczniej i polecamy się Waszej modlitwie"