Cała Szkoła Podstawowa Nr 7 przechodzi od następnego tygodnia na nauczanie zdalne. Powodem jest potwierdzenie zakażenia koronawirusem u czterech nauczycieli. Kwarantanną objęto całą kadrę pedagogiczną, pracowników administracyjnych i większość klas.
Piątek (23.10) w Szkole Podstawowej nr 7 będzie tzw. dniem dyrektorskim, a od przyszłego tygodnia cała społeczność szkoły przechodzi na nauczanie zdalne. Zajęcia będą odbywały się w formie wideokonferencji. Najprawdopodobniej będzie to okres 10-dniowy.
- Mam nadzieję, że ten okres będzie wystarczający do tego, żeby sytuację w tej szkole unormować - komentuje zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski.
Na terenie miasta, nie licząc SP Nr 7, w kwarantannie przebywa obecnie około 250 uczniów oraz 40 pracowników obsługi. Wiceprezydent Stypułkowski zaznacza, że sytuacja jest dynamiczna.
- W dniu dzisiejszym nastąpił wzrost stwierdzonych przypadków koronawirusa w naszych placówkach. Jeszcze w zeszłym tygodniu, po weekendzie była tendencja zniżkowa, teraz widzę, że tych przypadków jest coraz więcej. Mam nadzieję, że wspólnie z sanepidem będziemy w stanie tą sytuację uspokoić i wkrótce nasze szkoły wrócą do trybu normalnej pracy.
W kwarantannie znajdą się również dwie klasy ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łomży - miały one kontakt z dwoma nauczycielami, którzy uzyskali pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa. Pojedyncze przypadki zakażeń odnotowano również wśród społeczności innych placówek oświatowych.