Reklama

Koronawirus w Szkole Podstawowej Nr 7 w Łomży. "Sytuacja jest dynamiczna" [VIDEO]

22/10/2020 16:21

Cała Szkoła Podstawowa Nr 7 przechodzi od następnego tygodnia na nauczanie zdalne. Powodem jest potwierdzenie zakażenia koronawirusem u czterech nauczycieli. Kwarantanną objęto całą kadrę pedagogiczną, pracowników administracyjnych i większość klas.

Piątek (23.10) w Szkole Podstawowej nr 7 będzie tzw. dniem dyrektorskim, a od przyszłego tygodnia cała społeczność szkoły przechodzi na nauczanie zdalne. Zajęcia będą odbywały się w formie wideokonferencji. Najprawdopodobniej będzie to okres 10-dniowy.

- Mam nadzieję, że ten okres będzie wystarczający do tego, żeby sytuację w tej szkole unormować - komentuje zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski.

Na terenie miasta, nie licząc SP Nr 7, w kwarantannie przebywa obecnie około 250 uczniów oraz 40 pracowników obsługi. Wiceprezydent Stypułkowski zaznacza, że sytuacja jest dynamiczna.

Reklama

- W dniu dzisiejszym nastąpił wzrost stwierdzonych przypadków koronawirusa w naszych placówkach. Jeszcze w zeszłym tygodniu, po weekendzie była tendencja zniżkowa, teraz widzę, że tych przypadków jest coraz więcej. Mam nadzieję, że wspólnie z sanepidem będziemy w stanie tą sytuację uspokoić i wkrótce nasze szkoły wrócą do trybu normalnej pracy.

W kwarantannie znajdą się również dwie klasy ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łomży - miały one kontakt z dwoma nauczycielami, którzy uzyskali pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa. Pojedyncze przypadki zakażeń odnotowano również wśród społeczności innych placówek oświatowych. 

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości