Reklama

38 nowych zakażeń w Łomży i powiecie

22/10/2020 12:26

Aż 38 nowych zakażeń odnotowała w ciągu minionej doby Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży. W Polsce padł kolejny rekord.

Wśród 38 osób z pozytywnymi wynikami testów jest 26 osób z Łomży i 12 z powiatu łomżyńskiego. 5 osób jest hospitalizowanych. Łomżyński sanepid otrzymał również informację o 8 ozdrowieńcach.

W kwarantannie przebywa łącznie 597 osób (388 - Łomża, 209 - powiat).

Koronawirus w Polsce

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 12 107 nowych i potwierdzonych przypadkach koronawirusa. Najwięcej odnotowano w województwach: mazowieckim (1579), wielkopolskim (1516) i małopolskim (1331). Z powodu COVID-19 zmarło 31 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 137 osób. Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 214 686/4019 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Reklama

Koronawirus w Podlaskiem

Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w BIałymstoku poinformował o kolejnych trzech zgonach:

  • To kobieta w wieku 87 lat, mieszkanka powiatu zambrowskiego, była hospitalizowana w Szpitalu w Zambrowie. Miała choroby współistniejące.
  • To mężczyzna w wieku 63 lat, mieszkaniec powiatu wysokomazowieckiego, był hospitalizowany w Szpitalu w Białymstoku. Miał choroby współistniejące.
  • To kobieta w wieku 67 lat, mieszkanka powiatu wysokomazowieckiego, była hospitalizowana w Szpitalu w Zambrowie. Miała choroby współistniejące.

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o dwustu dwudziestu czterech kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

  • 94 osoby z Białegostoku - 90 w izolacji domowej, 4 hospitalizowane,
  • 34 osób z powiatu białostockiego - 32 w izolacji domowej, 2 hospitalizowane,
  • 19 osób z powiatu siemiatyckiego - 17 w izolacji domowej, 2 hospitalizowane,
  • 15 osób z powiatu kolneńskiego - 14 w izolacji domowej, 1 hospitalizowana,
  • 11 osób z Łomży w izolacji domowej,
  • 9 osób z powiatu zambrowskiego w izolacji domowej,
  • 8 osób z powiatu wysokomazowieckiego - 6 w izolacji domowej, 2 hospitalizowane,
  • 8 osób z powiatu hajnowskiego - 7 w izolacji domowej, 1 hospitalizowana,
  • 7 osób z powiatu łomżyńskiego w izolacji domowej,
  • 7 osób z powiatu sokólskiego - 5 w izolacji domowej, 2 hospitalizowane,
  • 5 osób z Suwałk w izolacji domowej,
  • 4 osoby z powiatu bielskiego - 2 w izolacji domowej, 2 hospitalizowane,
  • 2 osoby z powiatu suwalskiego w izolacji domowej,
  • 1 osoba z powiatu monieckiego w izolacji domowej.

W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 5229 potwierdzonych  przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wyzdrowiały kolejne 33 osoby (w sumie 1883): 11 osób z powiatu łomżyńskiego, 9 osób z powiatu wysokomazowieckiego, 8 osób z Łomży, 3 osoby z powiatu hajnowskiego, 2 osoby z powiatu grajewskiego. Podlaski Urząd Wojewódzki i Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna podają dane z opóźnieniem. 

Reklama

fot. pixabay

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości