Aż 38 nowych zakażeń odnotowała w ciągu minionej doby Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży. W Polsce padł kolejny rekord.
Wśród 38 osób z pozytywnymi wynikami testów jest 26 osób z Łomży i 12 z powiatu łomżyńskiego. 5 osób jest hospitalizowanych. Łomżyński sanepid otrzymał również informację o 8 ozdrowieńcach.
W kwarantannie przebywa łącznie 597 osób (388 - Łomża, 209 - powiat).
Koronawirus w Polsce
Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 12 107 nowych i potwierdzonych przypadkach koronawirusa. Najwięcej odnotowano w województwach: mazowieckim (1579), wielkopolskim (1516) i małopolskim (1331). Z powodu COVID-19 zmarło 31 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 137 osób. Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 214 686/4019 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
Koronawirus w Podlaskiem
Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w BIałymstoku poinformował o kolejnych trzech zgonach:
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o dwustu dwudziestu czterech kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:
W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 5229 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wyzdrowiały kolejne 33 osoby (w sumie 1883): 11 osób z powiatu łomżyńskiego, 9 osób z powiatu wysokomazowieckiego, 8 osób z Łomży, 3 osoby z powiatu hajnowskiego, 2 osoby z powiatu grajewskiego. Podlaski Urząd Wojewódzki i Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna podają dane z opóźnieniem.
fot. pixabay