To już tradycja, że 1 czerwca, w Dzień Dziecka, Szpital Wojewódzki w Łomży, wręcza najmłodszym pacjentom prezenty z okazji ich święta. W tym roku zabawki nie będą jedynym upominkiem dla dzieci. Niedługo ma ruszyć remont oddziału dziecięcego, który poprawi komfort najmłodszych.
W Szpitalu Wojewódzkiego w Łomży obchody Dnia Dziecka z prezentami to już tradycja.
– Co roku wręczamy upominki, aby osłodzić pobyt w placówce. A już niebawem dzieci będą mieć w naszym szpitalu w pełni nowoczesny oddział. Nowa budowlanka, nowe wyposażenie i komfortowe warunki – zapowiada Dariusz Domasiewicz, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży.
Łomżyński szpital ma zyskać dzięki remontowi oddziału nowy sprzęt, nowe łóżka, a także kozetki dla rodziców.
- Cały projekt to suma ponad 6 milionów złotych, w tym 1,3 mln zł to udział własny szpitala, a więc środki przekazane przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego – powiedział Jacek Piorunek, członek zarządu województwa podlaskiego.
Reklama
Władze szpitala chciałyby, aby remont zakończył się do Bożego Narodzenia.
- Wiadomo, czasami po drodze pojawiają się trudności. Na czas prac oddział będzie połączony z oddziałem ginekologicznym lub noworodkowym. Trwa ustalanie szczegółów – mówi dyrektor Domasiewicz.
Według informacji ze szpitala, do niedzieli (31 maja) na oddziale przebywało 15 dzieci. Obecnie jest ich 11. Głównie to pacjenci z infekcjami. Miejsc jest w sumie 20, a po remoncie ma być ich o 5 więcej.
- Pobyt w szpitalu to zawsze jest jakaś trauma dla dziecka, również dla rodziców. Prezenty, atrakcje wpływają korzystnie na ich psychikę – dodał specjalista pediatrii Jarosław Kowalczuk.
Reklama
I rzeczywiście, choć mali pacjenci woleliby spędzać Dzień Dziecka w domu, wśród najbliższych, prezenty przyjęli z radością i wdzięcznością.