Ponad 240 e-papierosów bez polskich znaków akcyzy przejęli funkcjonariusze Służby-Celno Skarbowej z Łomży. Nielegalny towar wykryty został podczas kontroli paczek w jednej z sortowni przesyłek kurierskich w Łomży.
Podczas kontroli z użyciem skanera rtg przeprowadzonej w łomżyńskiej sortowni jednej z firm kurierskich funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zabezpieczyli dwie przesyłki z 242 jednorazowymi papierosami elektronicznymi bez polskich znaków akcyzy.
Zatrzymane e-papierosy zawierające łącznie ponad 26 litrów liquidu, nie spełniały również wymagań określonych w ustawie o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. W szczególności płyn z nikotyną przekraczał dozwoloną pojemność, na produktach nie było informacji o jego składzie, a opakowania nie zawierały obowiązkowych ostrzeżeń zdrowotnych w języku polskim.