Nielegalny salon gier hazardowych w Łomży zlikwidowany. Funkcjonariusze z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego urządzili kontrolę, która dla 41-letniej kobiety obsługującej lokal zakończyła się zarzutami, grożącymi karą pozbawienia wolności do lat trzech.
Funkcjonariusze z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego skontrolowali jeden z lokali w Łomży. Mundurowi ustalili, że urządzane są w nim nielegalne gry hazardowe na automatach.
- W lokalu prowadzona była selekcja wchodzących klientów, do której wykorzystywano monitoring oraz zamki elektromagnetyczne zwalniane zdalnie przez obsługę – przekazał kom. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.
Funkcjonariusze zabezpieczyli w wyniku kontroli 6 automatów do gier, 2,6 tys. zł, telefon komórkowy, a także notatki dotyczące rozliczeń za gry.
Obecna na miejscu 41-letnia kobieta obsługująca lokal usłyszała zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Za pomocnictwo w urządzaniu gier na automatach wbrew przepisom grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 3.