W dniach 17-18 czerwca w Łomży odbyły się Finały Krajowe w koszykówce 3x3 dziewcząt w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Koszykarki reprezentujące SP 4 w Łomży po pięknej i zaciętej grze wywalczyły III miejsce na podium.
„Czwórkę” na zawodach reprezentowały: Oliwia Cwalina, Nikola Kozłowska, Michalina Siedlanowska i Maja Sierzputowska. Dziewczyny trenują pod okiem Marcina Piotrowskiego i Daniela Chojnowskiego.
- To był niezwykle dynamiczny i pracowity weekend. W ciągu dwóch dni rozegrano aż 29 spotkań. Nasze dziewczyny zagrały 6 meczy, z czego 5 wygrały, a jeden przegrały ze zwycięzcą turnieju – Ostrowem Wielkopolskim - komentuje trener Marcin Piotrowski.
I miejsce powędrowało do SP 5 z Ostrowa Wielkopolskiego, a II do SP 1 Wschowa. W finale krajowym w Łomży zagrało dziesięć zespołów: SP 5 Ostrów Wielkopolski (woj. wielkopolskie), SP 1 Wschowa (woj.lubuskie), SP 4 Łomża (woj. podlaskie), SP 3 Łomianki (woj. mazowieckie), SP 4 Pruszcz Gdański (woj. pomorskie), SP 198 Łódź (woj.łódzkie), SP 3 Ełk (woj. warmińsko-mazurskie), SP Kodeniec (woj. lubelskie), SP 3 Stalowa Wola (woj. podkarpackie), SP 1 Świnoujście (woj. zachodniopomorskie)
Podczas igrzysk przyznano również nagrody indywidulane:
Organizatorem Finałów Krajowych w koszykówce dziewcząt 3x3, które odbyły się w naszym mieście była Szkoła Podstawowa nr 4 w Łomży oraz Podlaski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy.
Źródło: nadesłane