Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łomży przeszły przez 5 etapów Igrzysk Młodzieży szkolnej bez żadnej porażki
W ścisłym finale wojewódzkim, który odbył się w Łomży w ZSTiO nr 4 zmierzyły się ze Szkołą Podstawową nr 5 z Bielska Podlaskiego oraz ze Szkołą Podstawową nr 19 z Białegostoku, obydwa mecze zdecydowanie wygrały. Tym samym zapewniły sobie udział w Finale Krajowym Igrzysk Młodzieży szkolnej, w którym to będą reprezentować miasto Łomża oraz województwo podlaskie.
„Sukces ten jest efektem bardzo ciężkiej pracy zawodniczek na przestrzeni ośmiu lat, które spędziły w naszej szkole. To setki godzin na treningach i hektolitry wylanego potu, ale przede wszystkim to mądre i rozsądne podejście do sportu oraz nauki, które jest efektem zaangażowania rodziców, nauczycieli oraz trenerów - komentuje trener Marcin Piotrowski - Wszyscy z całego serca życzymy dalszych sukcesów naszym zawodniczkom na finale krajowym”
Reklama
Zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łomży zajęły też I miejsce w Igrzyskach Młodzieży szkolnej w koszykówce dziewcząt 3x3 i będą również reprezentować województwo podlaskie w finale krajowym.
Skład drużyny: Maja Sierzputowska kpt, Oliwia Cwalina, Michalina Siedlanowska, Nikola Kozłowska, Martyna Grodzka, Karolina Laskowska, Gabriela Ustaszewska, Justyna Dudas, Gabriela Szeligowska, Lena Lutrzykowska, Maja Białomyzy
Trenerzy: Marcin Piotrowski, Daniel Chojnowski, Michał Piotrowski
Klasyfikacja końcowa Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt:
NAGRODY INDYWIDUALNE
Pierwsza piątka turnieju:
Wyróżnienia trenerów:
Puchar Prezydenta Miasta Łomży Mariusza Chrzanowskiego -Oliwia Cwalina - SP 4 Łomża
Puchar Wiceprezydenta Miasta Łomża Andrzeja Stypułkowskiego - Ada Parczyńska - SP 19 Białystok
Puchar Prezesa Polskiego Szkolnego Związku Sportowego Kazimierza Gwiazdowskiego - Nikola Kozłowska - SP 4 Łomża
Najlepsza zawodniczka turnieju MVP - Maja Sierzputowska - SP 4 Łomża
Źródło: UKS 4 Łomża