W weekend w Toruniu odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w lekkoatletyce. Równocześnie rozegrano Mistrzostwa Polski U-23, w których udział wzięli m.in. podopieczni trenera Andrzeja Korytkowskiego z KS-u Prefbet-Sonarol.
Jednym z największych sukcesów zawodów był srebrny medal Martyny Krawczyńskiej w biegu na 1500 metrów. Młoda zawodniczka uzyskała czas 4:23,12 s, co zapewniło jej drugie miejsce w kategorii U-23 oraz szóstą lokatę w klasyfikacji łącznej z seniorkami. Złoty medal zdobyła Paulina Stępniak (OŚ AZS Poznań) z wynikiem 4:23,02 s, a brązowy przypadł Julii Zawadzkiej (KS AZS AWF Warszawa), która pokonała dystans w czasie 4:26,55.
Na dystansie 400 metrów wystartował Piotr Dąbrowski, który z wynikiem 48,21 SB uplasował się na czwartym miejscu w kategorii U-23 i dziewiątym w klasyfikacji ogólnej seniorów.
Zawody w Toruniu były kolejnym ważnym sprawdzianem dla polskich lekkoatletów, dającym szansę na rywalizację z najlepszymi oraz zdobywanie cennego doświadczenia przed kolejnymi startami.
Fot. Tomasz Kasjaniuk