Reklama

KS Śniadowo awansował do IV ligi

21/06/2022 09:45

Piłkarze Klubu Sportowego Śniadowo wygrali rozgrywki podlaskiej klasy okręgowej i awansowali do piłkarskiej IV ligi.

W ostatnim meczu Klub Sportowy Śniadowo pokonał na własnym boisku 5-3 zespół Puszczy Hajnówka i przypieczętował awans do wyższej klasy rozgrywkowej.  KS Śniadowo jest obok ŁKS Łomża jedynym klubem w powiecie łomżyńskim, który występuje w regionalnych rozgrywkach ligowych.  Oba te zespoły spotkają się w przyszłym sezonie w grupie podlaskiej IV ligi.

– Sportowo jesteśmy przygotowani. Mierzyliśmy się z czwartoligowcami z naszego regionu i wcale nie byliśmy na straconej pozycji. Większe są wymogi infrastrukturalne - szatnie, ławki rezerwowych. Jesteśmy w stanie to zrobić i warunkowo uzyskać licencję. Wsparcie z urzędu marszałkowskiego całkowicie zmieniło naszą sytuację – zaznaczył Zenon Czenstkowski, prezes KS Śniadowo.

Reklama

Urzędnicy z gminy Śniadowo dodają, że roczny budżet klubu to blisko 200 tys. zł. Fundament tworzy wsparcie samorządu gminy (70 tys. zł) i województwa podlaskiego (60 tys. zł) - łącznie 130 tys. zł. Wymagania organizacyjne w IV lidze są jednak większe niż w okręgowej.  

UG Śniadowo/oprac. mylomza

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości