Reklama

Kup jedzenie i wrzuć grosik do skarbonki - trwają akcje charytatywne

10/12/2010 09:07

We wszystkich supermarketach i większych sklepach w Łomży i regionie trwa zbiórka żywności dla najuboższych rodzin. Wolontariusze proszą przede wszystkim o jedzenie z długim terminem przydatności do spożycia: mąkę, kasze, ryż, makaron, herbatę, kawę czy zapakowane słodycze.

Zbiórkę zorganizowali wolontariusze szkolnych kół Caritas. Uczniowie łomżyńskich szkół zbierają żywność na paczki dla osób, które na co dzień korzystają z pomocy Caritas. W Łomży każdego dnia w stołówce przy ul. Pięknej je posiłek ponad 350 osób.

Akcja charytatywna prowadzona jest także na terenie Kolna, Grajewa, Ostrołęki, Wizny i Szepietowa. Potrwa przez cały piątek i sobotę.

W niedzielę rusza zaś dobrze znana łomżyniakom akcja "Noworoczny Dar Serca", zainicjowana przez Publiczne Gimnazjum nr 8. W tym roku zbiórka pieniędzy odbywa się jeszcze przed świętami, jako "Bożonarodzeniowy Dar Serca".

Reklama

Kwestarze - uczniowie szkół z Łomży i regionu, jak co roku, staną pod kościołami i większymi sklepami. Pieniądze wrzucone do puszek posłużą najbardziej potrzebującym uczniom w każdej szkole. Datki z kwesty pomagają w rehabilitacji i kosztownym leczeniu wymagających tego uczniów.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości