Reklama

Kupcy mają objąć halę od kwietnia

26/03/2014 12:01

Z wyliczeń radnego Macieja Głaza wynika, że miasto mogło starać się od wykonawcy hali na targowisku kar umownych w wysokości 3 mln złotych. Prezydent zdradził, że nowy zarząd firmy stara się o całkowite ich umorzenie- choć naliczone zostały w wysokości wielokrotnie niższej. Nie ulega jednak wątpliwości, że najważniejsi w tej kwestii są przedsiębiorcy, którzy czekają, aż będą mogli rozpocząć pracę w miejscu, które tworzono z myślą o nich...

Budowa hali na targowisku miejskim możliwością naliczenia kar umownych obwarowana została już na etapie sporządzania umowy z wykonawcą. Za każdy dzień opóźnienia terminu ukończenia budowy (pierwotnie wyznaczonego na koniec października 2013 roku), firma Masbud Invest miała zapłacić ok. 66 tys. złotych.

Choć budowa hali przeciągnęła się o kilka miesięcy, ratusz odstąpił od naliczenia kar umownych w pełnej wysokości. Suwalską firmę zobowiązał jedynie do zapłacenia 376,3 tys. złotych (pisaliśmy o tym tu: http://www.mylomza.pl/home/lomza/item/6124-masbud.html).

Reklama

- Z moich wyliczeń wynika, że Masbud powinien zapłacić ok. 3 mln złotych- informował podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta radny Maciej Głaz.  - Tłumaczenie władz miasta, czemu od kar w pełnej wysokości zrezygnowano, można sprowadzić do argumentu: "bo w zimie była zima", a przecież wykonawca znający termin realizacji inwestycji powinien uwzględnić także przerwy spowodowane możliwymi do przewidzenia, zimowymi warunkami atmosferycznymi- tłumaczył.

Prezydent Mieczysław Czerniawski przyznał jednak, że nadziei na odzyskanie większej kwoty pieniędzy od suwalskiego Masbudu nie ma. Poinformował, że wczoraj wziął udział w spotkaniu z przedstawicielami nowych władz przedsiębiorstwa, wnoszącymi o całkowite odstąpienie od naliczonych kar.

Reklama

- Nie wyraziłem na to zgody- zapewnił.

Najważniejsi we wszystkich zawirowaniach związanych z halą są jednak kupcy, bo to oni czekają na możliwość wprowadzenia się do obiektu i rozpoczęcia pracy w miejscu, które władze miasta budowały z myślą o nich. Dziś prezydent zapewnił, że przejęcie hali przez przedsiębiorców ma być możliwe 1. kwietnia.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości