Nadzór budowlany wydał pozwolenie na użytkowanie hali targowej na miejskim targowisku i przylegającej do niej wiaty. Kupcy do wynajętych przez siebie lokali będą mogli wejść od jutra.
- Organ nadzoru budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie budynku handlowo-usługowo-administracyjnego wraz z wiatą targowiska miejskiego z parkingami i dojazdami. W opinii nadzoru, obiekt został wybudowany zgodnie z zatwierdzonym projektem budowlanym oraz warunkami decyzji o pozwoleniu na budowę- informuje Anna Sobocińska, rzecznik prasowy prezydenta Łomży.
Przedsiębiorcy, którzy będą wynajmować lokale w nowej hali (do tej pory handlujący na targowisku "pod chmurką" i w kilkunastu boksach w Hali Targowej na Starym Rynku), do pomieszczeń będą mogli wejść od jutra.
Co najmniej kilkunastu dni potrzebują na ich przygotowanie- posprzątanie, urządzenie i rozłożenie towaru. Zakupy w nowej hali mają być jednak możliwe jeszcze przed Wielkanocą. Do tej pory na ul. Sikorskiego powinna przenieść się też Straż Miejska.