Do 2020 roku Konarzyce i Kupiski Stare będziemy objeżdżać mini- obwodnicami. Remont dwóch fragmentów dróg wojewódzkich obejmuje wytyczenie jezdni omijających obie miejscowości. Na razie nie wiadomo, którędy drogi miałyby przebiegać.
O planach remontowych dwóch fragmentów dróg wojewódzkich: między Łomżą a Śniadowem i Łomżą a Nowogrodem, poinformował podczas konferencji prasowej członek zarządu województwa podlaskiego Jacek Piorunek.
Obwodnica Kupisk miałaby powstać w ramach drugiego etapu remontu drogi wojewódzkiej nr 645 (pierwszy fragment remontowanej jezdni do użytku zostanie oddany we wrześniu tego roku). Mini- obwodnica Konarzyc ma zostać zbudowana podczas remontu drogi między Łomżą a Śniadowem w kierunku granicy województwa.
- Zbudowanie obwodnic obu miejscowości będzie tańsze i szybsze, niż prowadzenie trasy przez ich środek- argumentował Jacek Piorunek.
Obie inwestycje mają powstać z dofinansowaniem unijnym. Budowa może potrwać przez najbliższe sześć lat. Dotacje na remonty mają pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014- 2020.