Reklama

KWW REATUSZ Mirosława Derewońko prezentuje się wyborcom [VIDEO i FOTO]

18/10/2018 15:17

- Możemy się zbuntować przeciwko władzy która jest opresyjna, zaborcza. Za 5 lat może dojść do takiego  zabetonowania sceny politycznej, że aby być w ogóle sołtysem w tym kraju, trzeba będzie być funkcjonariuszem partyjnym - mówił na konferencji wyborczej Mirosław Derewońko. Na muszli przy ul. Zjazd oprócz programu wyborczego, zaprezentowani zostali kandydaci KWW Reatusz w nadchodzących wyborach samorządowych.

- Dlaczego "Reatusz"? Nie "Ratusz" jak myśleli wszyscy. Ratusz sobie stoi od pierwszej ćwierci XIX wieku i niech sobie stoi, bo przecież gdy zostanę prezydentem a to nastąpi niebawem dzięki państwa głosom - zmienimy ten ratusz nie tylko od środka - mówił podczas konferencji Mirosław Derewońko, który na dzisiejszą konferencję wbiegł niczym sprinter dobiegający do linii mety. Na konferencji zjawiło się jeszcze kilku kandydatów na radnych, którzy nie bali się "zemsty partyjnych władz" i wystartowali w wyborach jako bezpartyjni. 

Po wygraniu wyborów przez Mirosława Derewońko, mieszkańcy mieliby oglądać rewolucyjną i niezwykłą zmianę na zewnątrz ratusza. Miasto ma także wspierać wszystkich którzy prowadzą organizację wolontariatu. Do tego celu konieczne jest stworzenie własnego oddolnego ruchu obywatelskiego, na którego wsparcie przeznaczane mają być największe pieniądze z miasta. 

Reklama

W trakcie konferencji, kandydat poruszył także kwestie budowy wielkiego jeziora Narew, które miałoby być odpowiedzią na wysychającą rzekę o tej samej nazwie i które sięgałoby okolic Grobli Jednaczewskiej. Nad tworzeniem nowego zbiornika, pracować mieliby różnorodni wybitni eksperci geologii, geodezji i botaniki.

 Kandydat przekonywał, że dalsze upartyjnianie władzy w mieście sprawi że mieszkańcy będą błąkać się jak "sieroty" i jak "niemoty" pozbawione praw obywatelskich oraz pozbawione wiedzy o tym, co dzieje się w utrzymywanym z pieniędzy podatników mieście.

Reklama

 - Możemy się zbuntować przeciwko władzy która jest opresyjna, zaborcza - mówił Derewońko. - Za 5 lat może dojść do takiego  zabetonowania sceny politycznej, że aby być w ogóle sołtysem w tym kraju, trzeba będzie być funkcjonariuszem partyjnym - opowiadał.

Mirosaw Derewońko zauważył, że Łomża jest miastem zbyt mało zielonym. Obecnie ani władze an obywatele nie dbają wystarczająco o zieleń w mieście.

- Większość żywopłotów, które państwo w Łomży widzą, przerzedzonych jak starszego pana niedbającego o zęby szczęki, to tak naprawdę jest dorobek komunistów - mówił Derewońko.

Reklama

Kandydaci z KWW Reatusz Mirosława Derewońko

Okręg 1 (centrum, starówka)

1. DEREWOŃKO Mirosław Robert
2. WEJROCH Irena
3. KOWALEWSKI Zdzisław
4. GRABOWSKI Grzegorz
5. SZUMOWSKA Wanda

Okręg 2 (Łomżyca, Bawełna)

1. MAKSYMIUK Anna
2. JAKUBOWSKI Romuald
3. PILSKI Jerzy Józef
4. WAGNER Piotr
5. GACKA Helena

Poniżej zapis video z konferencji:

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości