Od 28 lipca do 9 sierpnia w Teatrze Lalki i Aktora trwają wakacyjne warsztaty. Udział w nich bierze 36 osób, podzielonych na 3 grupy: aktorską, scenograficzno-kostiumową oraz dziennikarsko-promocyjną. Każda z grup zgłębia tajniki poszczególnych zawodów i ma okazję zyskać nowe, inspirujące doświadczenia.
Grupa aktorska przygotowuje się do przedstawienia bajki „Kopciuszek”, którego premiera ma być uroczystym zakończeniem warsztatów. Termin jest krótki, a przedstawienie będzie wystawione nie tylko przed uczestnikami warsztatów. Młodzież pracuje pod okiem aktorek łomżyńskiego teatru: Beaty Antoniuk, Elizy Mieleszkiewicz, Marzanny Gawrych i Bogumiły Wierzchowskiej-Gosk.
Nad scenografią do przedstawienia pracuje grupa scenograficzno-kostiumowa pod okiem teatralnego scenografa Przemysława Karwowskiego oraz kierownika pracowni scenograficznej Ewy Filochowskiej-Karwowskiej. Uczestnicy wykonali już plansze reklamujące warsztaty oraz poznali magazyn lalek, rekwizytów i kostiumów Teatru Lalki I Aktora.
- Nasza, dziennikarska grupa, ma za zadanie przyglądać się twórczej pracy koleżanek i kolegów, a następnie relacjonować wszystko na stronie internetowej teatru, na Facebooku oraz promować premierę przedstawienia w lokalnych mediach - informują młodzi redaktorzy.
Warsztaty zorganizował Teatr Lalki i Aktora w Łomży przy współpracy z Urzędem Miejskim w Łomży.