Policjanci z łomżyńskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kolejnemu kierowcy, który przekroczył prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. Miejsce kontroli zostało wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Wczoraj w miejscowości Laski policjanci z łomżyńskiej drogówki sprawdzali jak kierowcy respektują ograniczenia prędkości. Tuż po 10 zatrzymali do kontroli nissana.
- Kierująca nim 45-latka jechała 107 kilometrów na godzinę w miejscu gdzie obowiązuje „pięćdziesiątka”. Mieszkanka gminy Zbójna, straciła prawo jazdy oraz została ukarana mandatem w wysokości 1500 złotych. Dodatkowo na jej konto wpadło 13 dodatkowych punktów- informuje Komenda Miejska Policji w Łomży.
Miejsce kontroli wskazali mieszkańcy poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, zaznaczając, że dochodzi w tym miejscu do przekraczań prędkości. Policyjne kontrole są więc reakcją na te zgłoszenia, a ujawnione wykroczenie potwierdzają informacje uzyskane za pośrednictwem mapy.
Od początku roku 2025, łącznie z tym wczorajszym, już 95 kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym na terenie naszego powiatu.
Policja apeluje o ostrożność za kierownicą, zwłaszcza w pobliżu przejść dla pieszych. Policjanci przypominają, że chwila nieuwagi, a także lekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa mogą skończyć się wielką tragedią.